اورهال

شرکت سامان صنعت پویا کلیه خدمات اورهال مربوط به سیستم های هیدرولیکی را ارائه می دهد.

پرسهای هیدرولیک از نظر نوع و مشخصات فنی بسیار متنوع می باشد که این تنوع در ساختار و سیستمهای هیدرولیک و اتوماسیون و مشخصات فنی از قبیل شکل ظاهری،ابعاد میز،نیرو،سرعت،موفقیت و عملکرد باعث ساختار پرسهای هیدرولیک در مدلها و کاربردهای مختلف شده است.
اطلاعات بیشتر

پرس هیدرولیک می تواند به روش های مختلف در سیستم اتوماسیون استفاده شود و در ترکیب با ابزارهای خاص می تواند قطعات پیچیده ای تولید کند. بنابراین برای یک اتوماسیون بهینه  پرسهای هیدرولیکی باید از قطعات با کیفیت بالا و پارامترهای کنترل ، مانند نیروی فشار ، میزان فشرده سازی و … بهره ببرد.

پرسهای هیدرولیک از نظر نوع و مشخصات  فنی بسیار متنوع می باشد که این تنوع در ساختار و سیستمهای هیدرولیک و اتوماسیون و مشخصات فنی از قبیل شکل ظاهری،ابعاد میز،نیرو،سرعت،موفقیت و عملکرد باعث ساختار پرسهای هیدرولیک در مدلها و کاربردهای مختلف شده است. پرسهای هیدرولیک در اکثر صنایع بخصوص صنعت خودرو – لوازم خانگی – لاستیک باکالیت – آجر کاشی و سرامیک و… کاربرد فراوان دارد. در پرس ها از قانون پاسکال که  بیان می کند فشار (P) در یک مایع محدود شده ، ناشی از یک نیرو (F1) بر سطح مقطع آن (A1) است و باعث ایجاد نیرو (F2) در سطح مقطع (A2) می شود. (F2 = F1 (A2 / A1. این قانون کلی هیدرولیک می باشد که در پرسها نیز برقرار است. بازسازی و نوسازی کلیه پرس های هیدرولیک تا تناژ ۵۰۰۰ تن توسط شرکت سامان صنعت پویا انجام می پذیرد

طراحي و آناليز مدارهاي هيدروليك از فنوني است كه نياز به درك عميق و شناخت كامل اجزاء و المانهاي هيدروليك دارد. طراح با شناخت نحوه كاركرد عناصر مختلف و نحوه ارتباط آنها با توجه به نياز سيستم مدار مناسب را طراحي مينمايد. معمولا براي يك عملكرد خاص ميتوان چندين
اطلاعات بیشتر

سیستم پنوماتیک نیز مانند هیدرولیک می باشد، اما پنوماتیک از گاز بجای مایع استفاده می کند. عموما در پنوماتیک از هوای فشرده استفاده می شود، اما نیتروژن یا سایر گازهای مشابه نیز برای مصارف خاص قابل استفاده می باشد. با پنوماتیک، هوا درون یک دریافت کننده، از طریق یک کمپرسور دریافت می شود. دریافت کننده حجم زیادی از هوای فشرده را ذخیره می کند هوای پیرامون ما شامل ذرات غبار، بخار آب و سایر ناخالصی ها می باشد. بنابراین از فیلتر و خشک کن هوا در سیستم های پنوماتیکی استفاده می شود تا هوای فشرده تمیز و خشک باشد که این موضوع به طور قابل ملاحظه ای عمر اجزا و قابلیت اطمینان را افزایش می دهد. سیستم های پنوماتیکی همچنین از گستره وسیعی از شیرها برای کنترل جهت، فشار و سرعت عملگرها استفاده می شود.

 

بیشتر سیستم های پنوماتیکی در فشار ۱۰۰ psi یا کمتر کار می کنند. بخاطر اینکه در سیستم های پنوماتیکی فشار کمتر می باشد، برای بدست آوردن نیروی خاص، نیاز به عملگرهای بزرگتری در مقایسه با سیستم های هیدرولیکی می باشد.  برای مثال، سیلندر هیدرولیکی با ۵۰mm قطر پیستون و فشار ۱۰۰۰ psi می تواند نیروی ۳۱۴۰ lbs تولید کند، در حالی که در پنوماتیک، با فشار ۱۰۰ psi نیاز به سیلندر حداقل قطر ۱۲۵mm می باشد.

 

اگرچه سیستم های پنوماتیکی در فشارهای پایین تر از سیستم های هیدرولیکی کار می کنند، اما با توجه به مزیت های زیادی که دارند، در بسیاری از صنایع پرکاربرد می کند. چون فشار هیدرولیک پایین تر می باشد، اجزا می توانند از متریال های سبک تر و نازک تر ساخته شوند، مانند آلومینیم و پلاستیک های خاص؛ در حالی که اجزا هیدرولیک معمولا از فولاد یا چدن ساخته می شوند. سیستم های هیدرولیکی عموما صلب هستند، در حالی که سیستم های پنوماتیکی معمولا از کوشن وضربه گیر ها استفاده می کنند. سیستم های پنوماتیکی عموما ساده تر هستند، چونکه هوا می تواند به راحتی در مسیر تخلیه شود، در حالی که در سیستم های هیدرولیکی، امکان تخلیه تنها از طریق برگشت به تانک امکان پذیر می باشد.

 

پنوماتیک همچنین مزیت هایی نسبت به روش های انتقال قدرت الکترومکانیکال دارد. موتورهای الکتریکی معمولا بخاطر گرمای تولیدی محدودیت دارند. تولید گرما معمولا در موتورهای پنوماتیکی مشکل زا نیستند زیرا جریان هوای موجود در آن، تولید گرما در موتور را تقلیل می دهد. علاوه بر این، موتورهای پنوماتیکی به علت اینکه نیاز به برق ندارند در آن از محفظه های سنگین، حجیم و گران قیمت که در موتورهای برقی استفاده می شود استفاده نمی شود.

 

برای تعمیر و و باز طراحی سیستم پنوماتیک خود با ما در تماس باشید

نت مخفف نگهداری و تعمیرات است به انگلیسی به آن PM می گویند. PM مخفف preventive maintenance است که معنی آن می شود تعمیرات پیشگیرانه. البته در طول زمان اصلاحات متعددی در این زمینه بوجود آمده است از جمله اینکه بجای پیشگیرانه از پیشگویانه استفاده شده است.
اطلاعات بیشتر

مدار هیدرولیکی مجموعه ای از اجزای متصل به هم است که سیال هیدرولیکی را مصرف کننده حمل می کنند . هدف از این سیستم ممکن است کنترل ، تقویت ، خنک سازی ، کاهش بار ، شبیه سازی حرکت و … باشد. استفاده از ترکیب و حالت های مختلف قرار گیری اجزائ هیدرولیک در کنار یکدیگر باعث ایجاد مدار های جالب و متفاوت می شود. طراحي و آناليز مدارهاي هيدروليك از فنوني است كه نياز به درك عميق و شناخت كامل اجزاء و المانهاي هيدروليك دارد. شناخت علائم هیدرولیک جزء ضروری تحلیل مدار هیدرولیکی هستند. دانستن اصول اساسی کمک می کند تا طیف گسترده ای از نقشه ها را درک کنید. طراح با شناخت نحوه كاركرد عناصر مختلف و نحوه ارتباط آنها با توجه به نياز سيستم مدار مناسب را طراحي مي نمايد. معمولا براي يك عملكرد خاص ميتوان چندين طرح مختلف ارائه نمود. طراحان مجرب با شناخت كاملي كه از مدارهاي متداول هيدروليك دارند، اقدام به طراحي سيستمهاي جديد مي نمايند. معمولا مدارها به دو گروه مدارهاي متداول و مدارهاي خاص طبقه بندي مي شوند. تسلط به مدارهاي پايه راهگشاي طراحي مدارهاي پيچيده مي باشد. شرکت سامان صنعت پویا قادر است کلیه مدارات و سیستم های هیدرولیکی فرسوده و نا کارامد شما توسط متخصصین خود تعمیر و بازطراحی کند . جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پرسهای هیدرولیک از نظر نوع و مشخصات  فنی بسیار متنوع می باشد که این تنوع در ساختار و سیستمهای هیدرولیک و اتوماسیون و مشخصات فنی از قبیل شکل ظاهری،ابعاد میز،نیرو،سرعت،موفقیت و عملکرد باعث ساختار پرسهای هیدرولیک در مدلها و کاربردهای مختلف شده است. پرسهای هیدرولیک در اکثر صنایع بخصوص صنعت خودرو – لوازم خانگی – لاستیک باکالیت – آجر کاشی و سرامیک و… کاربرد فراوان دارد. در پرس ها از قانون پاسکال که  بیان می کند فشار (P) در یک مایع محدود شده ، ناشی از یک نیرو (F1) بر سطح مقطع آن (A1) است و باعث ایجاد نیرو (F2) در سطح مقطع (A2) می شود. (F2 = F1 (A2 / A1. این قانون کلی هیدرولیک می باشد که در پرسها نیز برقرار است. بازسازی و نوسازی کلیه پرس های هیدرولیک تا تناژ ۵۰۰۰ تن توسط شرکت سامان صنعت پویا انجام می پذیرد

بعد از اختراع ترانزیستور و مدار های مجتمع (IC) و با پیشرفت سریع علم الكترونیك وكامپیوتر، قابلیت طراحی و پیاده سازی سخت افزار به صورت نرم افزار قابل برنامه ریزی ایجاد شد و این امکان فراهم شد که دستورات مورد نظر هر شخص در زمینه مدار مربوطه را انجام دهد به

اطلاعات بیشتر

بعد از اختراع ترانزیستور و مدار های مجتمع (IC) و با پیشرفت سریع علم الكترونیك وكامپیوتر، قابلیت طراحی و پیاده سازی سخت افزار به صورت نرم افزار قابل برنامه ریزی ایجاد شد و این امکان فراهم شد که دستورات مورد نظر هر شخص در زمینه مدار مربوطه را انجام دهد به تدریج این مدارات حالت استاندارد به خود گرفت  و نام پی ال سی PLC  یا (PROGRAMABLE LOGIC CONTROLER)را به خود اختصاص داد.

بنابراین پی ال سی ابزاریست كه با توجه به حسگرهای (SENSORS) موجود و پردازش شرایط محیط كار از طریق سیگنالهای ورودی و تحلیل کل داده ها مطابق برنامه داده شده ، فرمانهای لازم را در خروجی های مناسب صادر می كند به بیانی دیگر پی ال سی مغز سیستم و كنترل در صنعت امروز می باشد به مرور تابلوهای قدیمی كه پر از رله و كنتاكتور و تایمر وكانتر بود، جای خود را به پی ال سی PLC  و تابلو هایی با حجم کمتر  و سیم کشی فیزیکی کمتر و در عوض انعطاف خیلی عالی در داده پردازی و تغییر عملکرد دستگاه به مقتضای زمان فراهم کرده است. اصلی ترین مزیت پی ال سی PLC برنامه پذیر بودن آن است و همین امر سبب انعطاف پذیری و کارایی مضاعف پی ال سی PLC می گردد، بنابراین در صنایع مختلف حتی صنایع هوافضا از پی ال سی  استفاده می گردد و در هر صنعتی متناسب با آن صنعت برنامه لازم برای پی ال سی PLC نوشته و روی آن نصب میگردد.

از قابلیت هایPLC  که در طول سال تکامل یافته است می توان کنترل ترتیبی رله ها ، کنترل حرکت، کنترل فرآیند، سیستم های کنترل توزیع شده و شبکه را نام برد.  بررسی داده ها، ذخیره سازی، قدرت پردازش، و قابلیت های ارتباطی برخی از PLC ها مدرن حدودا با کامپیوترهای رومیزی معادل هستند. برنامه نویسی های مشابه پی ال سی  ، همراه با سخت افزار ورودی – خروجی کنترل از راه دور، کاربردهای وسیعی را برای PLC  ایجاد کرده است. به طور کلی استفاده کامپیوترهای رومیزی در صنایع سنگین، پذیرفته نیست، چون کامپیوتر دسکتاپ بر روی سیستم عامل های با پایداری کمتر از انجام PLC ها اجرا می شود وهمچنین  به دلیل اینکه سخت افزار کامپیوتر رومیزی به طور معمول به همان سطح از تحمل به دما، رطوبت، ارتعاش، و طول عمری که سخت افزار پی ال سی طراحی شده اند، طراحی نشده است. یکی دیگر از دلایل استفاده از پی ال سی ها در واقع گرانی کامپیوتر ها نسبت به پی ال سی  است.