شیرپنوماتیک کنترل جهت 3/8 سولونوئیدی AS4E 

شیرپنوماتیک هانت یک شیر کنترل جهت برقی بصورت تحریک مستقیم بوده که بر روی زیر شیری نصب می شود. این شیرها بصورت 5 راهه ساخته شده و سلونوئید آن AC است. بدنه شیر از آلومینیوم با استحکام بالا ساخته شده که این امر باعث حداقل افت فشار در عبور جریان از شیر می شود. این محصول خاص بوده و به سفارش صنایع فولادمبارکه ساخته شده است.

قسمت های اصلی  شیرپنوماتیک ============================================================

 

 

 

  1. بلوک شیر
  2. مجموعه بوبین
  3. مجموعه اسپول و اسلیو
  4. درپوش

کد گذاری   =============================================================================

اصول ساختاری   ========================================================================

 

شیرپنوماتیک کنترل جهت برقی بصورت تحریک مستقیم بوده که بر روی زیر شیری نصب می شود. این شیرها بصورت ۴ راهه ساخته شده و سلونوئید آن AC است. بدنه شیر ازآلومینیوم با استحکام بالا ساخته شده که این امر باعث حداقل افت فشار در عبور جریان از شیر می شود.

کنترل شیر به صورت سولونوئیدی و دیجیتال است یعنی جریان به مصرف کننده قطع ویا وصل می شود اجزا اصلی این سیستم عبارتست از ۱-بلوک شیر ۲-بوبین ۳- اسپول ۴- فنر برگرداننده در حالت بدون فرمان اسپول تحت نیروی دو فنر در موقعیت مرکزی قرار می گیرد با تحریک سیم پیچ الکتریکی حوزه مغناطیسی ایجاد می شود و هسته بوبین جابجا شده و راهگاه سمت چپ یا راست اسپول را تحت فشار قرار می دهد و سبب جابجایی اسپول می شود و حرکت اسپول باعث باز شدن P به A و T به Bدر بلوک می گردد با قطع تحریک٬ فنر فشرده اسپول را به موقعیت اولیه (وسط) باز می گرداند

 
۳٫۸”مشخصات
۱۷ barحدکثر فشار کاری
 L/minحداکثر جریان عبوری
طبق نمودارنرخ دبی
۵ bar (1450 psi)حداکثر فشار برگشتی تانک
-۲۰C  تا  +۸۰Cدرجه حرارت سیال
۴ Micronsفیلتراسیون
AC 110Vولتاژ سولونوئید
±۱۰%مقدار تلرانس ولتاژ بوبین

نماد عناصر هیدرولیک   ===================================================================

 

 

 

 

 

 

 

احتیاج روز افزون صنایع به تکنیک مهندسی کنترل و پیدایش و توسعه وسایل و ابزاری که مورد کاربرد این چنین سیستم های کنترلی قرار می گیرد ایجاب می کند آن وسایل و قطعات از نقطه نظر نحوه کار و وظیفه شان در سیستم دارای علائم واحد و یا استاندارد شده ای باشند که هم طراحان بتوانند سریعتر و راحت تر طرح خود را پیاده کنند و هم پرسنل مرتبط با چنین سیستم هایی بتوانند طرح مذبور را سریع تر و راحت تر بخوانند و با دستگاه کار کنند.همانطور که مشاهده می کنیدبه منظور رفع نیاز های مختلف مصرف کنندگان کارشناسان شرکت سامان صنعت پویا اقدام به طراحی و ارائه محصول فوق با چندین نمونه اسپول نموده اند که مشخصات ان در جدول روبرو آمده است.

نمودار   ===============================================================================