6 راه تعمیر شیلنگ های یک سیستم هیدرولیکی

6 راه تعمیر شیلنگ های یک سیستم هیدرولیکی

6راه تعمیر شیلنگ های یک سیستم هیدرولیکی بسیاری از ماشین ها و تجهیزات ها دارای شیلنگ های هیدرولیکی هستند. این شیلنگ ها به طور معمول قابلاطمینان و عمر زیادی دارند، اما در صورت استفاده زیاد پاره می شوند. زمانی که با چنین مشکلی رو به رو شدید،
بهترین کار تماس با فرد متخصص در زمینه تعمیر و تست شیلنگ های هیدرولیکی است. اما در وضعیت اضطراری،احتمالا نیاز به یک تعمیرات ابتدایی تا رسیدن یک متخصص را دارید. تعمیر موقت شیلنگ هیدرولیکی بر خلاف آنچه تصور می شود، کار سختی نیست و به 6مرحله زیر تقسیم می شود:

1- تشخیص درست شیلنگ آسیب دیده

تجهیزات سنگین کار های گوناگونی مانند بلند کردن، هل دادن، خم کاری و برش انجام می دهند و هر کدام از این کار ها نیازمند حداقل تلرانس فشار متفاوت است. به این دلیل، شیلنگ های هیدرولیکی گوناگونی با حداقل فشار گوناگون در قسمت های مختلف دستگاه وجود دارند. بنابراین باید بدانید شیلنگ نیازمند تعمیر چه ویژگی هایی دارد. بیشتر اوقات، شیلنگ ها دارای طول های مشخص هستند و شما ناچار به کوتاه کردن طول آن هستید. به یاد داشته باشید که جایگزینی شیلنگ اشتباه حتی در اصلاحات اولیه نیز بسیار خطرناک است. همه شیلنگ های هیدرولیکی باید در مینیمم فشار کاری و ماکزیمم فشار ترکیدگی شیلنگ باشند. اگر شک دارید حتما با یک
فرد حرفه ای مشورت کنید.

2- جدا کردن ناحیه آسیب دیده

زمانی که مرحله یک به پایان رسید، باید ناحیه آسیب دیده شیلنگ را جدا کرد. حتی هنگامی که اتصال انتهای شیلنگ نشتی دارد نیز باید قسمتی از شیلنگ را جدا کرد. برای این کار ابتدا ناحیه را بادقت از هرگونه ماده آلاینده که باعث آلودگی روغن شود تمیز و پاک کرد و سپس شیلنگ را جدا کرد. لازم به یادآوریست که باید از تمیزی همه اتصالات و انتهای شیلنگ بریده شده پیش از ادامه کار با قسمت تعمیر شده، اطمینان داشت.

3- استفاده از یک آداپتور برای نصب کامل

گاهی اوقات، یک آداپتور هیدرولیکی برای نصب کامل شیلنگ تعمیر شده نیاز است. از آنجایی که معمولا حمل همه انواع اتصالات هیدرولیکی ممکن نیست، راه حل قابل قبول به همراه داشتن یک کیت با آداپتور های متفاوت است. اگر نیاز شد، آداپتور را در پورت مناسب نصب کرده و از اتصال درست آن اطمینان پیدا کنید. محکم کردن یا پیچاندن مناسب آداپتور ها و اتصالات از قسمت های ضروری فرایند تعمیر است . میزان محکم کردن، تاثیر معکوسی بر سیستم هیدرولیکی دارد. اگر مطمئن نیستید که چه مقدار باید بپیچانید، قبل از ادامه کار با یک تولید کننده و یا تعمیر کار حرفه ای مشورت کنید.

4-طول مناسب شیلنگ

سپس، شیلنگ را در موقعیتش قرار داده و ازکافی بودن اندازه آن اطمینان حاصل کنید. یک اتصال زیاد کشیده شده یا ضعیف با فشار زیاد و خستگی روبرو می شود.لازم به یاد آوریست که اضافه بودن طول شیلنگ بهتر از کم بودن آن است، ایده آل این است که طول دقیق شیلنگ مطابق با راهنمای تولید کننده، انتخاب شود. سیستم های هیدرولیکی دائما تحت فشار و یک شیلنگ کوتاه میتواند منجر به خرابی های خطرناک شود.

پس از انتخاب شیلنگ با طول مناسب، از اتصال مناسب آن مطمئن شوید. این کار منجر به کارکرد درست بقیه دستگاه های هیدرولیکی می شود. بیشتر قطعات دستگاه ها از اتصالات چرخشی برای اتصال شیلنگ ها استفاده می کنند.اگر یک آداپتور چرخشی یا اتصال چرخشی نیاز بود، ابتدا اتصال چرخشی را برای اطمینان از موقعیت نصب کنید. زمانی که اتصال در موقعیت مناسب بود، انتهای شیلنگ را میتوان برای آداپتور یا پورت رزوه کرد.

5-اطمینان از اب بندی مناسب

انتهای شیلنگ در سمت پورت مخالف را رزوه کرده و از آب بندی مناسب مطمئن شوید. وجود حتی یک عیب کوچک در آب بندی می تواند منجر به اشکال و یا خرابی دستگاه شود. بنابراین لازم است که محکم بودن آب بندی دوباره چک شود. به یاد داشته باشید آب بندی نباید بیش از حد محکم باشد. هیچ گاه شیلنگ را زمانی که در موقعیت قرار داده اید نپیچانده و از یک آچار برای محکم کردن اتصال استفاده کنید.

6-چک کردن نشتی با به چرخش در آوردن روغن با فشار کم

– پایان، سیستم هیدرولیکی را روشن کرده تا سیال را با فشار کم در دستگاه شروع به چرخش نماید. این کار تشخیص نشتی و یا هر اتصال آسیب دیده ای را آسان می کند. همچنین این کار می تواند به هواگیری سیستم نیز کمک کند. همانگونه که می دانید وجود هوا در سیستم باعث کاهش کارایی سیستم و یا خرابی پمپ ها و قطعات آسیب پذیر شود.

 

دستگاه را برای چند دقیقه روشن نگه دارید و سپس وجود نشتی را دوباره چک کنید. هیچ گاه از دست برای تشخیص نشتی استفاده نکنید که ممکنست باعث آسیب به انگشتانتان شود. برای این کار می توان از یک مقوا ویا ورقه کاغذ استفاده کرد. ممکن است پدیدار شدن نشتی چند دقیقه طول بکشد، بنابراین قبل از راه اندازی کامل سیستم دوباره چک کنید.

 

تعمیرات ابتدایی شیلنگ هیدرولیکی به آن دشواری که تصور می شود نیست. اما اگر شما دستگاه را یک بررسی حرفه ای کنید، این امر تضمین میکند که اشتباهی رخ نداده و مشکلات آینده را محدود می کند.

 

اگر حدس زدید که یک شیلنگ هیدرولیکی نشت کرده و یا آسیب دیده، سریع عمل کرده و تعمیرات ضروری را اعمال و یا سریعا آن را عوض کنید. اگر نشتی ادامه یابد، آسیب های زیادی به سیستم وارد شده و هزینه زیادی روی دستتان می گذارد به یاد داشته باشید که ، درستی عملکرد سیستم هیدرولیکی به کیفیت شیلنگ ها بستگی دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.