با توجه به استفاده گسترده و روز افزون سیستم های هیدرولیک در صنعت فولاد و ریخته گری و همچنین نیاز کشور به بومی سازی فناوری و ادوات هیدرولیک در این صنعت مهم و حساس کشور، شرکت سامان صنعت پویا در انجام این امر خطیر تلاش گسترده ای داشته است.

این شرکت مفتخر است در تعامل با صنایع بزرگ فولاد سازی کشور از جمله فولاد مبارکه اصفهان ، فولاد خوزستان، فولاد سبا، فولاد آلیاژی اصفهان ، ذوب آهن اصفهان، گندله سازی اردکان و غیره اقدام به طراحی و تولید شیرهای هیدرولیک مورد استفاده در واحدهای نورد سرد، نورد گرم، ریخته گری مداوم و شیرهای مربوط به برج های خنک کننده همچنین شیرهای پاتیل کش، گیت ولو و…. نموده است. همچنین تعمیرات انواع شیرها و پمپ های هیدرولیکی مورد استفاده در صنایع فولاد و ریخته گری با گارانتی شش ماهه در شرکت سامان صنعت پویا انجام میگیرد

 

 

شیر سرو مدل REINIKE که یک سرو ¾ وسط بسته می باشد جایگزین شیر REINIKE گردیده که وظیفه کنترل سطح مذاب در واحد ریخته گری فولاد شرکت فولادمبارکه را بر عهده دارد. از برتری های این شیر نسبت به شیر قبلی می توان به ابعاد و اندازه کوچکتر ونقاط تنظیم حفاظت شده در کاور و قرار داشتن یک عدد فیلتر در مسیر ورودی روغن به شیرو همچنین حذف سیستم قبلی از جمله دیافراگم است که اسیب پذیری این شیر را نسبت به سیستم قبلی کاهش می دهد.

 

 

این شیر برای کنترل دبی استفاده می گردد. جنس بدنه از استیل و یا آلومنیوم بوده و دارای فیدبک الکترونیکی می باشد. از این نوع شیر می توان بعنوان پایلوت استفاده نمود. این شیر سرو معادل شیر MOOG D761 می باشد و برای استفاده در خطوط نورد گرم فولاد استفاده می شود. محصول فوق جهت بومی سازی و رفع نیاز صنایع توسط شرکت سامان صنعت پویا تولید شده است.

 

 

شیر پنوماتیک هانت یک شیر کنترل جهت برقی بصورت تحریک مستقیم بوده که بر روی زیر شیری نصب می شود. این شیرها بصورت ۴ راهه ساخته شده و سلونوئید آن AC است. بدنه شیر از آلومینیوم با استحکام بالا ساخته شده که این امر باعث حداقل افت فشار در عبور جریان از شیر می شود. این محصول خاص بوده و به سفارش صنایع فولادمبارکه ساخته شده است.

 

 

شیر Hunt C3M مربوط به خطوط نورد گرم فولاد با امولسیون آب می باشد این مدل شیر کنترل جهت چهار راه دو وضعیتی است و به عنوان شیر اصلی وظیفه کنترل و هدایت جریان سیال را به عهده دارد. به سبب نوع اسپول به کار رفته شیر دارای ۲ وضعیت و ۴ راهگاه می باشد که در حالت بدون فرمان P به A و B به T و در وضعیت تحریک P به B و A به T می شود.کنترل شیر به وسیله پایلوت انجام می شود.

 

 

شیر کاتریجی مورد استفاده در صنایع فولاد سازی ساخت شرکت Hunt امریکا بوده که با توجه به نیاز کشور توسط متخصصین بومی سازی شیر مورد نظر انجام شده و در خط تولید شرکت فولاد مبارکه استفاده می شود شیر کاتریجی Hunt مربوط به خطوط نورد گرم فولاد با امولسیون آب می باشد این مدل شیر کنترل جهت دو راه دو وضعیتی است و به عنوان شیر اصلی وظیفه کنترل و هدایت جریان سیال را به عهده دارد.

 

شیر پاتیل ولو مورد نیاز کارخانه های ریخته گری و فولاد سازی بنا بر درخواست شرکت فولاد خوزستان باز طراحی و تولید شده است این شیر در اصل متشکل از چهار شیر مجزا بوده که روی یک زیر شیری به صورت مرتبط با هم کار می کند کنترل شیر به صورت هیدرولیکی بوده و برگشت آن به وسیله فنر انجام می پذیرد از مزایای طرح انجام گرفته می توان به : سبک سازی و ساده سازی شیر، تعمیرات راحت و تعویض شیر معیوب به جای کل شیر و زیرشیری اشاره کرد.

 

 

 

شیر Hunt مورد استفاده در برج های خنک کننده به صورت تحریک دستی و برقی و در سایز های ۳ و ۴ اینچ به سفارش شرکت فولاد مبارکه ساخته شده است. در این پروژه ضمن بومی سازی تمام قطعات شیر، عملکرد آن بهبود چشمگیر یافته است. همچنین با برقی نمودن کنترل شیر، سرعت پاسخ دهی نیز افزایش پیدا کرده است.