کلیه تجهیزات پنوماتیک مورد استفاده در صنایع گوناگون که قابلیت تعمیر و بازسازی دارند توسط متخصصین شرکت سامان صنعت پویا تعمیر می گردد.

 

قاعده پنوماتیک نیز مانند هیدرولیک می باشد، اما پنوماتیک از گاز بجای مایع استفاده می کند. عموما در پنوماتیک از هوای فشرده استفاده می شود، اما نیتروژن یا سایر گازهای مشابه نیز برای مصارف خاص قابل استفاده می باشد. با پنوماتیک، هوا درون یک دریافت کننده، از طریق یک کمپرسور دریافت می شود. اگرچه سیستم های پنوماتیکی در فشارهای پایین تر از سیستم های هیدرولیکی کار می کنند، اما با توجه به مزیت های زیادی که دارند، در بسیاری از صنایع پرکاربرد می کند. چون فشار هیدرولیک پایین تر می باشد، اجزا می توانند از متریال های سبک تر و نازک تر ساخته شوند.

 

نحوه کار شیر پنوماتیک جهتی به این صورت است که فرمان توسط جریان برق یا اهرم به شیر منتقل می گردد. درون محفظه شیر یک (spool) قرار گرفته که در دو سر آن دو واشر و دو فنر قرار دارد. در اثر تحریک الکتریکی یا اهرمی وضعیت (spool) تغییر میکند و بسته به موقعیت باعث جریان یا قطع جریان هوا میگردد.

 

سیلندر پنوماتیک : سیلندر پنوماتیک به وسیله نیروی باد عمل کرده و بصورت طولی حرکت و در فشار و قطرهای مختلف تولید می گردد. سیلندر پنوماتیک شامل بدنه یا پوسته ، پیستون ، پکینگ و اتصالات مربوطه می باشد ، که با توجه به نوع نصب و کاربری قابل انتخاب می باشد .

کلمات کلیدی : تعمیر یونیت پنوماتیک – تعمیر پاور پک پنوماتیک – پنوماتیک – تعمیر شیر پنوماتیک – تعمیر جک پنوماتیک – جک پنوماتیک – عملگر پنوماتیک – pneumatic