انواع خدمات فنی و مهندسی شامل جوش کاری ، بریزینگ ، ماشین کاری دقیق ، تولید قطعات خاص ، مهندسی معکوس ، طراحی ، نقشه کشی ، اتوماسیون ، طراحی مدار ، طراحی هیدرولیکی و مکانیزه کردن در شرکت سامان صنعت انجام می پذیرد.

 

 

جوشکاری بریزینگ به فرایندی اطلاق می‌گردد که طی آن قطعات استیل به وسیله فیلر میله‌ای از جنس برنز و یا برنج به یکدیگر متصل می‌گردند وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای این فرایند همانند بریز کاری معمولی می‌باشد با این تفاوت که در جوش بریز به دمای بیشتی نیاز می‌باشد که معمولاً توسط سوختن گاز استیلن تأمین می‌گردد. نام جوشکاری از این لحاظ بر روی این فرایند نهاده شده که طی آن حرکت مویینگی اتفاق

 

ضرورت تولید قطعات خاص و با کیفیت برای تولید شیرهای هیدرولیک ما را بر آن داشت که خط ماشینکاری خود را ارتقا داده زمینه تولید انواع قطعات پیچیده و خاص را در نظر بگیریم. با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و بهره گیری از متخصصین مجرب توانسته ایم علاوه بر تامین نیاز شرکت ، سفارشات را نیز پاسخگو باشیم.

 

مهندسی معکوس یکی از روشهایی است که شرکتها با به کارگیری آن، فرایند تکوین محصول خود را سرعت می بخشند. این روش در کشورهای درحال توسعه چون ایران که ازنظر دانش طراحی محصول و فناوری تولید عقب تر از کشورهای پیشرفته هستند، پاسخی به افزایش توان طراحی و تسریع فرایند تکوین است.

 

اتوماسيون صنعتي به بهره گيري از رايانه ها بجاي متصديان انساني براي كنترل دستگاه ها و فرايندهاي صنعتي گفته ميشود. اتوماسيون يك گام فراتر از مكانيزه كردن است . مكانيزه كردن به معني فراهم كردن متصديان انساني با ابزار و دستگاه هايي است كه ايشان را براي انجام بهتر كارشان ياري ميرساند. نمايانترين و شناخته شده ترين بخش اتوماسيون صنعتي ربات هاي صنعتي هستند.

 

یک مدار ساده هیدرولیک ؛ شامل یک عملگر ( جک – سیلندر ) ؛ شیر فرمان و یک پاور پک ساده که شامل : پمپ ؛ الکترو موتور ؛ فشار شکن و … است را در نظر می گیریم .

جهت طراحی این مدار مراحل ذیل را طی می نماییم

۱- ابتدا باید نیروی مورد نیاز را که قرار است توسط جک تولید شود ؛ برآورد و یا محاسبه نماییم (با توجه به کاربرد جک )

کلمات کلیدی : جوش کاری – بریزینگ – ماشین کاری دقیق – تولید قطعات خاص – مهندسی معکوس – طراحی – نقشه کشی – اتوماسیون – طراحی مدار – طراحی هیدرولیک – مکانیزه کردن