شرکت سامان صنعت پویا به پشتوانه چند دهه تجربه در تولید و ساخت ادوات و تجهیزات هیدرولیک می توانند کلیه لوازم هیدرولیکی خاص مورد استفاده در صنایع گوناگون را بازطراحی و تولید نمایید. از این رو بسیاری از سفارشات صنایع مهم و خاص کشوراز طریق این شرکت براورده می گردد.

جک هیدرولیک وسیله‌ای است که در آن نیرویی بر روغن موجود در یک استوانه کوچک وارد می‌شود. این نیرو سبب می‌شود که روغن غیر قابل تراکم به استوانه بزرگ منتقل شود. روغن به پیستون استوانه بزرگ فشار می‌آورد و باعث بلند شدن بار روی استوانه (مثلا ماشین) می‌شود. مکانیزم کار ماشینهای جرثقیل ، و غیره نیز چنین می‌باشد که در عین سادگی ، کار مفید زیادی با بازده بالا انجام می‌دهد.در ساختمان جک های هیدرولیک از این واقعیت استفاده می‌شود که روغن تقریبا تراکم ناپذیر است و نیروی وارد بر خود را منتقل می‌کند. فشار وارد بر پیستون کوچک عینا به پیستون بزرگ منتقل می‌شود و آنرا به طرف بالا می‌راند.

 

 

 

بالابرهای هیدرولیکی مورد استفاده در صنایع گوناگون با توجه به هدف و محدودیت های آن صنعت تعریف می شود بنابراین اکثر بالابرهای موجود برای استفاده در آن صنعت سفارشی سازی شده است. از آیتم های قابل انتخاب در بالابر ها می توان به نوع استند، حداقل ارتفاع، حداکثر ارتفاع، قابلیت جابجایی، نوع تغذیه پمپ( اهرمی، برقی، باتری) می توان اشاره کرد. شرکت سامان صنعت پویا آمادگی دارد بالابرهای هیدرولیکی مورد نیاز مشتریان را به صورت سفارشی در کمترین زمان و با بهترین کیفیت تولید نماید.

 

 

مجمـوعه مخزن هیدرولیـک، الکتروموتور، شیرآلات کنترلـی فشار، دبی و جهت و دیگـر ادوات نصـب شده بر روی آن است که جهـت تامین دبی، کنترل فشار و جهت جریان مـورد استفـاده قرار می‌گـیرد. این مجموعـه همچـنین با عنـوان پاورپک، پاوریونیـت یا یونیت قدرت نیز نامیده می‌شود. سایز الکتروموتور مصرفی بر مبنای فشار و دبی مورد نیاز سیستم تعیین می‌گردد. توان معمول الکتروموتورهای تک فاز تا ۲/۲ کیلو وات و الکتروموتورهای سه فاز تا ۱۶۰ کیلو وات می‌باشد.

 

 

ساخت مانیفولد و زیر شیر به دو دسته استاندارد و سفارشی تقسیم بندی می شود. در نوع استاندارد که بیشتر در زیر شیری مورد استفاده است ، معمولا تبدیل و ارتباط بین دو سایز از شیر می باشد. در نوع سفارشی کلیه عملکرد و شیرهای مورد استفاده قابل سفارش و تجمیع هستند. به عنوان مثال می توان بیشتر شیرهای یک مدار هیدرولیکی را در یک بلوکه تجمیع کرد . با این کار ضمن کوچک کردن مدار و تجهیزات ، شلینگ های رابط حذف شده، نشتی کاهش و راندمان افزایش می یابد.

 

کلمات کلیدی : تجهیزات هیدرولیک - ساخت ادوات هیدرولیکی - لوازم هیدرولیکی - جک هیدرولیک - سیلندر و جک - سیلندر هیدرولیک - بالابرهای هیدرولیکی - سفارشی سازی - پاورپک - پاوریونیـت - یونیت - یونیت قدرت - تجهیزات هیدرولیک - ساخت مانیفولد و زیر شیر - ساخت مانیفولد - ساخت زیر شیری - ادوات هیدرولیک