شیرهای پنوماتیک (کنترل هوا) اجزای اساسی هر سیستم پنوماتیک هستند. انتخاب مناسب برای تنظیم فشار سیستم، جهت جریان و میزان جریان در طراحی مدار قدرت سیال بسیار مهم است. اگر شیر پنوماتیک شما بزرگ باشد، علاوه بر هزینه بالاتر،  هوا در سیستم به هدر خواهد رفت. اگر شیر کوچک باشد، عملگر درست کار نمی کند.مزیت های پنوماتیک:
دسترسی به انواع پورت ، پیکربندی های متفاوت برای قابلیت انعطاف پذیری بیشتر ، نرخ جریان از 2.90 به 57 scfm در 125 psi متغیر ، طرح های پاپت و اسپول ، فشار عملیاتی از 26 "Hg تا 150 psi ، اندازه کوچک مناسب  برای کاربردهای دارای فضای محدود ، عملگرها با نوار نایلونی رنگی برای شناسایی آسان ، طول عمر بالا ،  مقاومت در برابر خوردگی

سیستم های پنوماتیک(که به نیروی هوای فشرده برای انتقال قدرت وابسته اند) می توانند در کاربردهای بی شمار صنعتی یافت می شوند. بسیاری از شیرهای پنوماتیک عملکردی بر اساس تعداد ورودی و خروجی آنها، تعداد تغییر مسیرهایی که ایجاد می کنند و مکانیزمی که توسط آنها پورت ها باز و بسته می شوند طبقه بندی می شوند. شیر تخلیه فشار ، فشار ورودی خود را با فشار جو مقایسه و کنترل می کند. شیر های تخلیه معمولا در گیرنده یا دستگاه ذخیره سازی هوا  به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از فشار زیاد استفاده می شود. به همین دلیل ، شیر های تخلیه اغلب شیرهای ایمنی نامیده می شوند.

با توجه به نیاز صنعت و عدم دسترسی محصول مورد نظر یا مشکلات دیگر چون تحریم ها ، ما توانسته ایم انواع شیرهای خاص پنوماتیک در انواع کنترل جهت، کنترل دبی، کنترل فشار، پروپورشنال و سرو در شرکت سامان صنعت پویا طراحی و تولید کنیم جهت سفارش محصول مورد نظر خود با واحد بازرگانی در تماس باشید.