توضیحات کلی شیر کنترل فشار مدولار :

این شیر را می توان برای کنترل یک خط هیدرولیکی و یا بصورت دوتایی برای کنترل دو خط کنترلی به کار برد. این شیر بصورت طبیعی بعنوان محدود کننده فشار در مدار هیدرولیکی و یا بعنوان محدود کننده فشار حداکثر )که درحرکت عملگر بوجود می آید) بکاربرده می شود. به منظور انتخاب صحیح و مناسب انواع شیر اطمینان برای کاربردهای خاص و همچنین جهت تنظیم فشار مناسب برای عملکرد مطلوب می بایست توجه نمود که در اغلب شیرهای اطمینان با عملکرد مستقیم اختلاف قابل توجهی بین فشار شکست و فشار نظیر عبور جریان وجود دارد پاسخ زمانی یکی از مهمترین ویژگی های شیر اطمینان است که میزان اهمیت آن بسته به کاربرد مورد نظر تعیین میگردد.

کد گذاری   =============================================================================

عملکرد   ===============================================================================

 

شیر کنترل فشار مدولار در مدار کنترل یک یا دو لاین جریان را به عهده دارد . با بالا رفتن فشار در لاین جریان ، اسپول شیر نیز به فنر فشار وارد می کند اگر فشار جریان از نیروی فنر بیشتر شود اسپول کنار رفته و راه جریان به تانک یا مسیر هدف باز می شود.

 

نماد عناصر هیدرولیک   ====================================================================

احتیاج روز افزون صنایع به تکنیک مهندسی کنترل و پیدایش و توسعه وسایل و ابزاری که مورد کاربرد این چنین سیستم های کنترلی قرار می گیرد ایجاب می کند آن وسایل و قطعات از نقطه نظر نحوه کار و وظیفه شان در سیستم دارای علائم واحد و یا استاندارد شده ای باشند که هم طراحان بتوانند سریعتر و راحت تر طرح خود را پیاده کنند و هم پرسنل مرتبط با چنین سیستم هایی بتوانند طرح مذبور را سریع تر و راحت تر بخوانند و با دستگاه کار کنند.همانطور که مشاهده می کنیدبه منظور رفع نیاز های مختلف مصرف کنندگان کارشناسان شرکت سامان صنعت پویا اقدام به طراحی و ارائه محصول فوق با چندین نمونه اسپول نموده اند که مشخصات ان در جدول روبرو آمده است.

 
 مشخصات
۳۵۰ bar (5075 psi)حدکثر فشار کاری
۱ یکطرفه ، ۱٫۲ دوطرفهوزن (کیلوگرم)
DIN 51 524مایع هیدرولیک
-۲۰C    تا   +۸۰Cدرجه حرارت مایع هیدرولیک
۴ Micronsفیلتراسیون روغن
۱۰-۸۰۰ mm2/sویسکوزیته سیال

قسمت های اصلی   ======================================================================

 

  1. بدنه
  2. مجموعه فشارشکن
  3. درپوش
  4. اسپول
  5. پیچ تنظیم

نمودار   ==============================================================================

کلمات کلیدی : شیر هیدرولیک کنترل فشار - شیر محدود کننده‌ فشار - شیر تابع‌ فشار - شیر هیدرولیک فشار شکن معمولی - شیر هیدرولیک فشار شکن مدولار - محدود کننده فشار حداکثر - شیر اطمینان - فشار شکست - فشار نظیر عبور جریان - ساخت فشارشکن - ساخت شیر - تولید شیر هیدرولیک - تولید شیر فشارشکن - تولید شیر اطمینان - فشارشکن - شیر کنترل فشار - شیر کنترل فشار مدولار