ماشین کاری

ضرورت تولید قطعات خاص و با کیفیت برای تولید شیرهای هیدرولیک ما را بر آن داشت که خط ماشین‌ کاری خود را ارتقا دهیم. زمینه تولید انواع قطعات پیچیده و خاص را در نظر بگیریم. با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و بهره‌گیری از متخصصین مجرب توانسته‌ایم علاوه بر تامین نیاز شرکت، سفارشات را نیز پاسخگو باشیم.

يكي از حلقه‌هاي گمشده صنعت كشور بخش طراحي و دانش فني قطعات يا ماشين‌آلات در دست ساخت مي‌باشد. در مهندسي معكوس كه بطور فزاينده در کشورهای در حال توسعه مورد استفاده قرار مي گيرد و در كشور ما نيز مرسوم است. 

متاسفانه انجام عمليات طراحي و محاسبات مهندسي و تهيه دانش فني قطعات ناديده انگاشته مي‌شود. كه خود يكي از دلايل اصلي عدم كيفيت قطعات و حتي در بعضي مواقع باعث غير اقتصادي بودن قطعه توليد شده مي‌گردد. زيرا اغلب در مهندسي معكوس، قطعه يا مجموعه قطعات يك ماشين در دست بوده و سازنده بدون توجه به عملكرد قطعات و وظايف آنها با يك مرحله اندازه‌گيري و انتخاب يك متريال مشابه به قطعه اصلي شروع به ساخت آنها مي‌نمايد.

بسيار اتفاق افتاده قطعه يك ماشين ساخت يك كشور اروپايي كه به دلايلي فرسوده شده مورد ساخت مجدد به روش ماشين‌كاري قرار مي‌گيرد و نمونه آن بوسيله تراشكار ساخته مي‌شود. اما قطعه كپي شده داراي طول عمر و توان عملكرد قطعه اصلي نمي‌باشد. تمامي اين مشكلات به علت عدم انجام محاسبات مهندسي صحيح و نداشتن دانش فني قطعه مي‌باشد.‌

اما در شرکت سامان صنعت پویا...

ما در شرکت سامان صنعت پویا تمامي روشهاي مهندسي در بخش طراحي، تحليل و شبيه سازي‌هاي مهندسي را بطور كاملاٌ حرفه‌اي و موثر به منظور ساخت قطعات مورد سفارش بكار مي‌گيریم. حتي در بعضي مواقع كه مشتري نيازي به دانش فني قطعه ندارد و هدف او دستيابي به يك قطعه با استحكام و با كيفيت است. 

ما وظيفه خود مي‌دانيم كه قبل از ساخت ابتدا تا حد لازم عمليات طراحي و محاسبات تنشي وارد بر قطعه را انجام دهیم. پس از دستيابي به يكسري داده‌هاي محاسبات مهندسي، روش ساخت قطعه را باز نويسي نموده و سپس اقدام به ساخت قطعه نماييم، طوري كه به قطعه كاملاٌ مطلوب دست يابیم.

مجموعه فعاليتهاي ساخت شامل طيف گسترده‌اي از عمليات مختلف ماشين كاري مي‌باشد. در اختيار داشتن انواع ماشين ابزار‌هاي سي ان سي (CNC) و ماشين ابزارهاي معمولي(Manual) در رنج‌هاي مختلف و تجهيزات ديگر مانند دستگاه‌هاي برش ليزر و جوش و همچنين دارا بودن دستگاه CMM اين امكان را به ما مي‌دهد كه توانايي ساخت هر نوع قطعه از ساده تا بسيار پيچيده با دقت بالا را داشته باشيم. لذا از توليد تكي قطعات گرفته تا انبوه قطعات بصورت سري به آساني براي ما امكان پذير است‌