فنر نیوماتیک / سیلندر با جداره های انعطاف پذیر / ایراسپرینگ AirSpring

فنر نیوماتیک / سیلندر با جداره های انعطاف پذیر / ایراسپرینگ AirSpring

فنر نیوماتیک AirSpring :

فنر نیوماتیک یک عملگر نیوماتیکی بادوام و بیش‌تر شبیه آلت موسیقی آکاردئون می‌باشد. این نوع سیلندرها توانایی بالایی در جابجایی بارهایی که به صورت غیرمحوری بر آن ها وارد می‌شود را دارد. از این جهت نیازی به تنظیم ندارند.

این نوع عملگرها، کورسی در حدود 7-55 سانتی متر دارند و می‌توانند تا 30 درجه غیرهم محوری را تحمل کنند.
یکی از کاربردهای مهم آن استفاده از آن ها برای از بین بردن ارتعاشات است.
سیلندرها با جداره‌های انعطاف‌پذیر، شامل دو صفحه فلزی در ابتدا و انتها و یک سری رینگهای فلزی در بین آنهاست. که با لاستیک‌های تقویت شده به صورت موازی هم قرار گرفته اند. فشار هوا سبب منبسط شدن این محفظه های لاستیکی و فاصله گرفتن صفحات فلزی از هم می‌شود.
برگشت و جمع شدن کامل این نوع سیلندر توسط سیلندر یا روش دیگری صورت می‌پذیرد.
پیش از استفاده از این عملگرها باید به اقدامات ایمنی توجه کرد. اول اینکه باید قیدهای مکانیکی برای محدودساختن ازدیاد طول آنها وجود داشته باشد. علاوه براین قیدهای مکانیکی می‌بایست میزان انقباض آنها را محدود سازد و همچنین این میزان انقباض و انبساط باید بین صفحات مختلف تقسیم شود.

تنظیم این نوع سیلندرها بسیار راحت تر و آسان تر از سیلندرهای متداول است. اما باید از چرخش های نسبی ای که باعث تنش های برشی در بدنه ی آن ها می شود جلوگیری کرد.‌

برای جلوگیری از تجمع آب در این نوع عملگرها (در صورت مرطوب بودن هوا) پورت اتصال هوای آن ها باید در پایین قرار گیرد تا به خروج رطوبت در هر سیکل کمک کند.

متخصصین ما در شرکت سامان صنعت پویا مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای تعمیر و تست محصولات نیوماتیک، آماده ارائه آموزش و مشاوره راجع به کلیه خدمات، تولید و تعمیر محصولات نیوماتیک می باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.